FAQ - na co se často ptáte

Co když nebude foukat?

Větru zatím poručit neumíme. Nicméně děláme vše proto, aby jsme kurzy pořádali vždy za větrného počasí. K výuce používáme draky velikostí 1 – 18 qm, tak aby výuka mohla bezpečně probíhat za velmi silného větru a kvalitně probíhat i za slabého větru. Kiterům stačí k samotné jízdě vítr, při použití největších kitů, pouhých 1,5 m/s. Kurzy organizujeme s dostatečným předstihem, s ohledem na probíhající sezónu a převládající povětrnostní vlivy. Těsně před datem konání kurzu (obvykle je to 2-3 dny) vyhodnotíme předpovědi z několika meteorologických modelů a až poté definitivně potvrdíme kurz. V případě, že je kurz několikadenní, je lépe vytipovat si jeden z týdenních kurzů v zahraničí, které náš tým několikrát do roka pořádá. Pokud přesto nebude moci kurz proběhnou, vzhledem k bezvětří nebo celodennímu dešti, domlouváme s Vámi náhradní termín kurzu. O své peníze tak rozhodně nepřijdete.

Je kurz powerkitingu, snowkitingu, landkitingu nebo kiteboardingu nebezpečný?

Ne není! V našich kurzech je bezpečnost na prvním místě. Metodika výuky je vytvořena tak, aby postup Vašich dovedností v ovládání různých draků a následná jízda za drakem byla vždy bezpečná. Bezpečný postup učení se powerkitingu je jedním z důvodů proč jste v kurzu.

Mohou se kurzu zúčastnit i děti?

Naše kurzy bezpečně zvládne jak dítě, tak křehká dívka. U dětí mladších 15-ti let požadujeme doprovod zákonného zástupce a u mladších 18-ti let svolení zákonného zástupce. Nejnižší věk ve kterém doporučujeme začít s tímto sportem je 7 let.

Mohu s sebou přivézt i doprovod?

Samozřemě. Na kurz s Vámi může přijet jako divák, fotograf nebo kameraman jakákoliv další doprovodná osoba.

Jak takový kurz probíhá?

Kurz sestává ze dvou hlavních částí. Teoretické průpravy a praktického výcviku. Teoretická průprava předchází praktickému výcviku a zabere cca 1 hodinu. Samotnému létání je pak věnován zbylý čas Vašeho kurzu. Praktická výuka je doplňována další teorií, nezbytnou ke správnému ovládání kita. Vše za dohledu našich instruktorů. Je dobré se na kurz vybavit pitím a něčím k zakousnutí.

Co na sebe? Co s sebou?

Na sebe doporučujeme pohodlné sportovní oblečení, které si můžete zašpinit. Pevné, nejlépe kotníčkové boty, cyklo nebo zimní rukavice, nezbytné jsou sluneční brýle. I při teplejším počasí doporučujeme čepici na hlavu, nebo alespoň mikinu s kapucí. Něco k pití a k snědku.

Je powerkiting nebezpečný?

Powerkiting a všechny jeho formy (land, snow, water) je stejně jako jiné adrenalinové sporty technicky náročný sport u kterého může dojít ke zranění. Na rekreační úrovni a při správném zacházením s náčiním pro powerkiting je však riziko prakticky nulové. Nebezpečným se powerkiting stává při přecenění vlastních sil a při špatném úsudku o vlastních dovednostech v ovládání draka (kita).

Jakým způsobem mohu kurz zaplatit?

Platit můžete buď převodem na náš účet, nebo v hotovosti přímo na místě kurzu.

Je kurz fyzicky náročný, potřebuji nějaké lékařské potvrzení?

Naše kurzy jsou dostupné opravdu každému. Nepotřebujete žádné lékařské potvrzení, fyzická a zdravotní náročnost kurzu není nikterak vyšší než při běžném sportování, jako je třeba jízda na kole. Naše kurzy bezpečně zvládne jak dítě, tak křehká dívka.

Nemám žádné chrániče!

Nebojte máme dostatek ochranného vybavení a vše od chráničů kolen, loktů až po helmu Vám velmi rádi zapůjčíme. Samozřejmě v ceně Vašeho kurzu.

Jaké jsou další výhody Vaší školy?

Jsi STUDENT? Máš to o 20 % levnější !
SKUPINA? Od 3 osob máte slevu 20 %.
Můžeme Vám také zajistit ubytování na Vašem kurzu i dopravu na místo kurzu.
Už jsi u nás prošel kurzem? Na další kurz nebo KITETRIP máš slevu 20 %.
U nás to kurzem nekončí. Od spolujízd na naše další akce za kajtováním až po Váš osobní rozvoj na závodním poli a nejvyšší možné úrovni.

Proč mám začít kitovat?

Protože zažiješ něco nevšedního, vyvětráš si hlavu, poznáš nový místa a bezva partu kiterů.
A navíc, kiting je fakt cool, zažiješ bezprostřední sílu živlů: voda, vzduch, země a oheň v Tobě.

Proč začít s Kiteforce?

Zkušenosti
Zkušenosti

Více jak 10 let zkušeností.

Několik titulů mistrů ČR a dlouhodobá organizace většiny závodů v Česku.

Metodiky
Metodiky

Učíme podle metodiky IKO a VDWS

Sleva pro studenty
Sleva pro studenty

Jsi student?

Máš to o 20 % levnější!

Slevy pro skupiny
Slevy pro skupiny

SKUPINA?

 Od 3 osob máte slevu 20 %

Sleva pro naše kurzanty
Sleva pro naše kurzanty

Už jsi u nás prošel kurzem?

Na další kurz nebo KITETRIP máš slevu 20 %.

Postaráme se o Tebe
Postaráme se o Tebe

U nás to kurzem nekončí.

Od spolujízd na naše další akce za kajtováním až po Tvůj osobní rozvoj na závodním poli na nejvyšší možné úrovni.

Špičkové vybavení
Špičkové vybavení

Jen to nejlepší vybavení

Učíme a závodíme na dracích značky AEROS. Máme jen to nejvhodnější vybavení pro Tvůj hladký průběh kurzu!

Vyber si z naší nabídky kurzů, provedeme Tě bezpečně a hladce začátkem Tvojí kitové kariéry. Naše Kite škola je tu pro Tebe.