KITEFORCE

Profesionálně od roku 2006

O nás

Na poli powerkitingu aktivně působíme již od roku 2006. Za tu dobu jsme uspořádali mnoho akcí a máme za sebou nespočet účastí na zahraničních i českých závodech, které posledních několik let také pořádáme. Máme za sebou expedici v Maroku, nebo údajně nejtěžší snowkitové závody na světě (Varanger Arctic Kite Enduro), přejezd Oněžského jezera, či několik MS a ME ve snowkitingu i buggykitingu.

V ČR jsme momentálně jedinými pořadateli závodů ve všech třech disciplínách powerkitingu – snowkitingu, landkitingu i kiteboardingu. Od roku 2011 pořádáme MČR v landkitingu, které slavilo v roce 2015 již desáté výročí!

Jsme aktivními závodníky, kteří zaujímají přední příčky v českém světě powerkitingu. V našich řadách najdete mistry republiky i držitele českého poháru. Našimi členy jsou reprezentanti ČR.

Od roku 2010 také pořádáme snowkitové závody pod názvem SNOWKITE STORMY ADOLFOV a jsou to nejdéle pořádané závody ve snowkitingu v Česku. Máme za sebou mnoho teambuildingových akcí a nespočet kurzů. 

Můžeme hrdě říci, že naší školou prošlo stovky spokojených klientů. Jsme nejkomplexnější firmou zabývající se tímto sportem na trhu a máme, samozřejmě nejen díky tomu, nejvíce zkušeností.

Kurzy

Kurzy provádíme s důrazem na maximální bezpečnost a kvalitu výuky. S výukou máme mnohaletou zkušenost a našimi kurzy prošlo již stovky spokojených kiterů. Létáme a učíme na dracích známé ukrajinské firmy AEROS a švýcarské firmy GIN které patří mezi přední světové výrobce padákových a kitových křídel a které sbírají se svým vybavením jeden úspěch za druhým.

Používáme kvalitní a prověřené vybavení. Naši instruktoři mají dostatek praktických zkušeností a každý prochází školením, tak aby výuka byla po metodické i praktické stránce co nejlépe a nejrychleji pochopitelná a Váš progres byl vzhledem k bezpečné manipulaci s kitem co nejrychlejší. Učíme a velmi dobře známe metodiku mezinárodních institucí IKO a VDWS.

Kiting chápeme jako SPORT nikoliv jako bussines a tím způsobem přistupujeme i k našim klientům, kteří se stávají postupně kamárady.

Super snowkite v Norsku. Zkuseni instruktori, skvely ubytovani a kopec srandy!
O nás 1
ALENA formáčková
KiteTRIP Norsko (březen 2022)
Snowkite v Norsku s kiteforce: parádní kurz, spoty, pristup, parta … všem doporučuji
O nás 2
VÍTEK JURICA
KiteTRIP Norsko (březen 2022)
Díky za opět parádně vydařenou akci na Fehmarnu. Perfektní místo, perfektní podmínky, servis, vybavení a hlavně atmosféra…co víc si přát. Těším se na příště!!!!
O nás 3
Viktorie Kostelecká
Kite kurz a trip Fehmarn (srpen 2021)
Pred par dny jsem se vratil z kurzu KiteForce na Sicilii. Kurzy jsem absolvoval pod vedenim zkusenych instruktoru Petra Tlapaka a Martina Lafka. Zhruba 3 den uz jsem zacal slusne jezdit a zacal si to uzivat. Chlapy diky moc za rady a vedeni. Doporucuji 🙂
O nás 4
Martin Stupka
Kite kurz Sicílie (červenec 2021)
Syn 15 let se už během druhé lekce rozjezdil na obě strany, skvělá práce a přístup! Dík moc!
O nás 5
HANA KOHOUTOVÁ
Kite kurz Fehmarn (srpen 2020)
Děkuji pane instruktore za nové ultimátní prkno Youri Pro. Je prohnutější ,takže je hravé, ale pěkně jede a nehrne vodu 👍🏻. Má rovnou ostrou hranu díky níž je hrana dobře cítit a vím co mám dělat s nohama 😉 Jen si mě napiš na další kurz - potřebuji naučit přistávat z těch “vysokých” skoků 😜
O nás 6
JIRKA DLASK
Kite TRIPY (r.2020)
Díky za super týden na Sicílii při kterém jsem se rozjel na obě strany dík kluci PS: je mi 13 let
O nás 7
Jonáš pátek
Kite kurz Sicílie (říjen 2019)
Prave jsme se vratili ze snowkitingove expedice v Tyrolsku karavanem. Supr organizace, navstivili jsme nadherne kitovaci lokality (jezera) ve svycarskych a italskych Alpach. Martin byl s pujcovnou skvele vybaven, takze bylo mozne stridat draky dle libosti dle sily vetru. Pocasi nam pralo – foukalo a svitilo slunicko, proste nadhera. Zaroven nechybela skvela atmosfera, sesla se perfektni parta stejne naladenych lidi. I pres mrazive teploty jsem si to moc uzila a doporucuji!:) Vic takovych expedic, jako byla tato!:)
O nás 8
Mája Ova
KiteTRIP Tyrolsko (leden 2019)
Kurz snowkitingu byl bezva, instruktoři byli trpěliví a povzbuzující. Díky!
O nás 9
Alena Fajstová
Kurz snowkitingu (únor 2019)
Super lidi co Vám pomohou překonat strach!
O nás 10
Veronika Hanelová
kurz snowkitingu (leden 2019)
Super lidi, bezva přístup, za mě topovka a už teď se těším na další výlet​
O nás 11
Petra Straková​
Kurz kitesurfingu (srpen 2018)
Krásné 2 týdny na Sicílii. Dobře vedené kurzy, neúnavní lektoři. May the Kiteforce be with you!
O nás 12
Ondřej Malík
Kurz kitesurfingu (srpen 2018)
Byl jsem na kurzu v Boleslavi a prostě super, trpělivý přístup a vše dobře vysvětleno. Snad se brzo dostanu na kurz na vodu. Díky 🙂
O nás 13
Tomáš Urbančík
Kurz landkitingu (květen 2018)

Partneři

Tým

O nás 20

Martin Lafek

majitel školy a obchodu kiteforce

Martin se kitingu věnuje od roku 2005. Má cenné zkušenosti z oblasti závodního i expedičního ježdění. Kiting je jeho vášní i životní náplní a je to na něm při práci vidět. Martin je hlavním „motorem“ tohoto projektu. Disciplíny powerkitingu vyučuje již od roku 2008! Vede kitové kurzy, expedice a tripy. Má za sebou více jak 30 přednášek pro veřejnost o powerkitingu. Je testpilotem draků značky AEROS. Je mistrem ČR v buggykitingu za roky 2012, 2013 a 2016. V roce 2012 obsadil 3.místo na MČR ve snowkitingu. V roce 2012 obsadil 6.místo na ME ve snowkitingu na Reschensee (IT), o rok dříve 11.místo na MS. Je prvním českým účastníkem na 250 km dlouhém, třídenním snowkiting závodě na těžko TOKE 2014, 2015, 2016, 2017 (1.místo v mix týmech), účastník na open championat MOSMORE 2015 (RUS), IKA snowkite World Cup Toglyati (RUS), VAKE 2016 (NOR), aj. Obsadil 7.místo na RedBull Ragnarok 2016 (NOR). Účastník několika mistrovství Evropy a světa v buggykitingu (od 2008). Organizátor a hlavní rozhodčí MČR ve snowkitingu od r.2015 – disciplíny „race“. Organizátor a hl.rozhodčí českých kitesurfing závodů např.„Kiteboarding Challenge Lipno“. Organizátor expedice “Na kitebuggy po nejsušších místech planety – Maroko 2010″. Má za sebou desítky seskoků z letadla a je taktéž aktivním pilotem paraglidových a speeflying křídel. Je vystudovaný magistr oboru Regionální a politická geografie.

O nás 21

Martina Zaciosová

Průvodkyně na Sicílii

Na sicilské základně se celoročně stará o to, abyste zažili tu nejlepší dovolenou a měli se jako v bavlnce. Stará se o perfektní zázemí při Vašem ubytování, ukáže Vám kde je nejlepší lokální kuchyně nebo Vás vezme na výlet po okolí či plavbu lodí. Když zrovna nefouká, působí jako marketingová konzultantka, překladatelka a copywriterka pod značkou Žeru text a spoluorganizuje vzdělávací kurzy pro české začínající podnikatelky-cestovatelky z platformy Nomádky na cestách. Taktéž začíná být aktivní kiterkou na vodě.

O nás 22

Martin Sladký

Team rider, instruktor junior

Nejmladší člen týmu. Martin je rok výroby 2004 a s kitingem začal v 10ti letech. V roce 2020 se stal juniorským mistrem světa ve snowkitingu v disciplíně marathon na závodech v ruském Togliati (IKA World Cup). AEROS rider a KITEFORCE prorider. Jezdí velmi dobře jak na vodě na hydrofoilu tak twintipu. Všestranost podtrhuje trénováním landkitingu na mountainboadru. Stále neposedný, velmi živý a pusu nezavře. Stále pozitivní a výborný člen týmu, se kterým se člověk opravdu nenudí. Lehce výstřední. Pomáhá jak s kurzy a nutno říci, že velmi kvalitně i s další potřebnou činnností.

O nás 23

Markéta Bednářová

Instruktorka, teambulding koordinátorka

Markét je naše expertka přes teambuildingové akce a profesně se mimo jiné zabývá školením první pomoci. Působí také jako instruktorka a mentální podpora týmu. Má za sebou dvoudenní zimní přejezd / přechod KRKONOŠ natěžko „skialpovo-snowkitovým“ stylem. Zná destinace MAROKO a NORSKO. Je čerstvě maminka a užívá si to naplno. Má zkušenosti ve výuce snowkitingu, landkitingu i kitesurfingu.

O nás 24

Daniela Mayerová

Průvodce pro exotické destinace

Daniela was born in the Czech Republic, in Havirov (1984). She earned two Master's degrees in Aviation Science and Commercial Engineering. She works as a freelance consultant for airlines and airports. She has a private pilot licence - single piston engine (PA28). Her first experience with kitesurfing was in Sicily 2011 and she has been hooked since then. Marroco Essauira followed in 2012 with a first kitesurfing lesson. Kite locations she has explored since then including Argentina, Australia, Belize, Cancun (Tulum), Chile (Puclaro Dam), France (South Coast), Ireland, Israel, Jamaica, Mauritius, Mexico (La Ventana), Oman, Panama, Peru, South Africa (Knysna, Langebaan), Sicily, Sri Lanka, Spain (Tarifa) and Tobago. She lives in the UK in Exmouth where she kites frequently. Kitesurfing is my hobby and passion and gives me an opportunity to be free and explore new locations unspoilt by tourism. She is planning various kite expeditions in the future teamed up with Kiteforce to take kite enthusiasts on trips of their lifetime. Trips we are planning for you now including Peru, Fiji, Madagascar, Mexico, Namibia, Australia, Mediterranean Catamaran Kite Cruise and many more so stay tuned for details and book your kite trip today via Kiteforce

O nás 25

Lukáš Doležal

Instruktor

Lukáš se kitingu věnuje od roku 2012. Po úspěšném ukončení studia na ČVUT pobýval několik let na Novém Zélandu a mezinárodní instruktorské zkoušky IKO skládal ve Vietnamu.