KITEFORCE

Profesionálně od roku 2006

O nás

Na poli powerkitingu aktivně působíme již od roku 2006. Za tu dobu jsme uspořádali mnoho akcí a máme za sebou nespočet účastí na zahraničních i českých závodech, které posledních několik let také pořádáme. Máme za sebou expedici v Maroku, nebo údajně nejtěžší snowkitové závody na světě (Varanger Arctic Kite Enduro), přejezd Oněžského jezera, či několik MS a ME ve snowkitingu i buggykitingu.

V ČR jsme momentálně jedinými pořadateli závodů ve všech třech disciplínách powerkitingu – snowkitingu, landkitingu i kiteboardingu. Od roku 2011 pořádáme MČR v landkitingu, které slavilo v roce 2015 již desáté výročí!

Jsme aktivními závodníky, kteří zaujímají přední příčky v českém světě powerkitingu. V našich řadách najdete mistry republiky i držitele českého poháru v landkitingu. Našimi členy jsou reprezentanti ČR v buggykitingu a snowkitingu.

Od roku 2010 také pořádáme snowkitové závody pod názvem SNOWKITE STORMY ADOLFOV a jsou to nejdéle pořádané závody ve snowkitingu v Česku. Máme za sebou mnoho teambuildingových akcí a nespočet kurzů.

Kurzy

Kurzy provádíme s důrazem na maximální bezpečnost a kvalitu výuky. S výukou máme mnohaletou zkušenost a našimi kurzy prošlo již stovky spokojených kiterů. Létáme a učíme na dracích známé firmy AEROS, která patří mezi přední světové výrobce padákových a kitových křídel a která sbírá se svým vybavením jeden úspěch za druhým.

Používáme kvalitní a prověřené vybavení. Naši instruktoři mají dostatek praktických zkušeností a každý prochází školením, tak aby výuka byla po metodické i praktické stránce co nejlépe a nejrychleji pochopitelná a Váš progres byl vzhledem k bezpečné manipulaci s kitem co nejrychlejší. Učíme podle metodiky mezinárodních institucí IKO a VDWS.

Kiting chápeme jako SPORT nikoliv jako bussines a tím způsobem přistupujeme i k našim klientům, kteří se stávají postupně kamárady.

Díky za super týden na Sicílii při kterém jsem se rozjel na obě strany dík kluci PS: je mi 13 let
O nás 1
Jonáš pátek
Kite kurz Sicílie (říjen 2019)
Prave jsme se vratili ze snowkitingove expedice v Tyrolsku karavanem. Supr organizace, navstivili jsme nadherne kitovaci lokality (jezera) ve svycarskych a italskych Alpach. Martin byl s pujcovnou skvele vybaven, takze bylo mozne stridat draky dle libosti dle sily vetru. Pocasi nam pralo – foukalo a svitilo slunicko, proste nadhera. Zaroven nechybela skvela atmosfera, sesla se perfektni parta stejne naladenych lidi. I pres mrazive teploty jsem si to moc uzila a doporucuji!:) Vic takovych expedic, jako byla tato!:)
O nás 2
Mája Ova
KiteTRIP Tyrolsko (leden 2019)
Kurz snowkitingu byl bezva, instruktoři byli trpěliví a povzbuzující. Díky!
O nás 3
Alena Fajstová
Kurz snowkitingu (únor 2019)
Super lidi co Vám pomohou překonat strach!
O nás 4
Veronika Hanelová
kurz snowkitingu (leden 2019)
Super lidi, bezva přístup, za mě topovka a už teď se těším na další výlet​
O nás 5
Petra Straková​
Kurz kitesurfingu (srpen 2018)
Krásné 2 týdny na Sicílii. Dobře vedené kurzy, neúnavní lektoři. May the Kiteforce be with you!
O nás 6
Ondřej Malík
Kurz kitesurfingu (srpen 2018)
Byl jsem na kurzu v Boleslavi a prostě super, trpělivý přístup a vše dobře vysvětleno. Snad se brzo dostanu na kurz na vodu. Díky 🙂
O nás 7
Tomáš Urbančík
Kurz landkitingu (květen 2018)

Partneři

Tým

O nás 14

Martin Lafek

majitel školy a obchodu kiteforce

Martin se kitingu věnuje od roku 2005. Má cenné zkušenosti z oblasti závodního i expedičního ježdění. Kiting je jeho vášní i životní náplní a je to na něm při práci vidět. Martin je hlavním „motorem“ tohoto projektu. Vede kitové kurzy, expedice a tripy. Má za sebou více jak 30 přednášek pro veřejnost o powerkitingu. Je testpilotem draků značky AEROS. Je mistrem ČR v buggykitingu za roky 2012, 2013 a 2016. V roce 2012 obsadil 3.místo na MČR ve snowkitingu. V roce 2012 obsadil 6.místo na ME ve snowkitingu na Reschensee (IT), o rok dříve 11.místo na MS. Je prvním českým účastníkem na 250 km dlouhém, třídenním snowkiting závodě na těžko TOKE 2014 (1.místo v mix týmech) a TOKE 2015, zároveň účastníkem open championat MOSMORE 2015 (RUS). Obsadil 7.místo na RedBull Ragnarok 2016. Účastník několika mistrovství Evropy a světa v buggykitingu (od 2008 – Graveline). Organizátor a hlavní rozhodčí MČR ve snowkitingu od r.2015 – disciplíny „race“. Organizátor a hl.rozhodčí kitesurfing závodů „Kiteboarding Challenge Lipno“. Organizátor a účastník expedice “Na kitebuggy po nejsušších místech planety – Maroko 2010″. Aktivní kiteboarding pilot draků značky AEROS a prken FUTURE. Má za sebou desítky seskoků z letadla a je taktéž aktivním pilotem paraglidových a speeflying křídel. Disciplíny powerkitingu vyučuje již od roku 2008! Je vystudovaný magistr oboru Regionální a politická geografie.

O nás 15

Markéta Bednářová

Instruktorka, teambulding koordinátorka

Markét je naše expertka přes teambuildingové akce a profesně se mimo jiné zabývá školením první pomoci. Působí také jako instruktorka a mentální podpora týmu. Má za sebou dvoudenní zimní přejezd / přechod KRKONOŠ natěžko „skialpovo-snowkitovým“ stylem. Zná destinace MAROKO a NORSKO. Je čerstvě maminka a užívá si to naplno. Má zkušenosti ve výuce snowkitingu, landkitingu i kitesurfingu.

O nás 16

Daniela Mayerová

Průvodce pro exotické destinace

Daniela was born in the Czech Republic, in Havirov (1984). She earned two Master's degrees in Aviation Science and Commercial Engineering. She works as a freelance consultant for airlines and airports. She has a private pilot licence - single piston engine (PA28). Her first experience with kitesurfing was in Sicily 2011 and she has been hooked since then. Marroco Essauira followed in 2012 with a first kitesurfing lesson. Kite locations she has explored since then including Argentina, Australia, Belize, Cancun (Tulum), Chile (Puclaro Dam), France (South Coast), Ireland, Israel, Jamaica, Mauritius, Mexico (La Ventana), Oman, Panama, Peru, South Africa (Knysna, Langebaan), Sicily, Sri Lanka, Spain (Tarifa) and Tobago. She lives in the UK in Exmouth where she kites frequently. Kitesurfing is my hobby and passion and gives me an opportunity to be free and explore new locations unspoilt by tourism. She is planning various kite expeditions in the future teamed up with Kiteforce to take kite enthusiasts on trips of their lifetime. Trips we are planning for you now including Peru, Fiji, Madagascar, Mexico, Namibia, Australia, Mediterranean Catamaran Kite Cruise and many more so stay tuned for details and book your kite trip today via Kiteforce

O nás 17

Lukáš Doležal

Instruktor

Lukáš se kitingu věnuje od roku 2012. Po úspěšném ukončení studia na ČVUT pobýval několik let na Novém Zélandu a mezinárodní instruktorské zkoušky IKO skládal ve Vietnamu.