Jizerské hory

Jizerské hory 3

TERMÍN: zimní sezóna

Jizerské hory 4

LOKALITA: Albrechtice u Frýdlantu, LIBEREC

Jizerské hory 5

KURZY: Snowkiting

Jizerské hory 6

CENA KURZU OD: 1 850 Kč

SLUŽBY: Kite škola, půjčovna, ubytování, testcentrum

Hlavní základna KITEFORCE 

Albrechtice u Frýdlantu (Jizerské hory)

Albrechtice u Frýdlantu je málá obec na vyvýšeném místě Jizerských hor, vzdálená 120 km z Prahy (po dálnici) a 14 km z Liberce, nacházející se ve výšce 600 m n.m. Prostor pro snowkiting je otevřen na všechny směry větru a směrem na jih je krásný výhled na Ještěd, směrem na sever pak do německého a polského pohraničí. Svou polohou, prostorovou různorodostí, otevřeností na vítr, nadmořskou výškou a dostupností jsou přímo předurčeny milovníkům snowkitingu. 

Kurzy v této loklaitě probíhají také přímo na letišti Liberec, pokud je dostatek sněhu, případně na loukách ve Vratislavicích nad Nisou.

Hlavní základna Kiteforce

V LIBERCI je naše hlavní základna, kde probíhají snowkiting kurzy a je zde lokalizováno testcentrum draků.   

  • výborná dostupnost
  • většinou dobré podmínky po celou sezónu
  • parkování přímo na místě
  • možnost ubytování a stravování
  • možnost využití druhotných aktivit (Ještěd)
Okolí se také jeví pro zkušenější jako možnost pro vícekilometrové backcountry výlety. V kitecentru mimo tréninku a testování vybavení probíhají také kite kurzy pod vedením zkušených instruktorů.

Ubytování

Ve Vratislavicích nad Nisou nabízíme pěkné ubytování i pro náročnější klientelu. K dispozici jsou 2 plně vybavené apartmány U Mojžíše (velikostí 2+kk a 1+kk) s unikátním výhledem na Ještěd a město Liberec.  Ubytovat zde můžete tak i Váš doprovod, který se rozhodně nebude nudit. K dispozici je sauna, grill, možnost běžkování. Deset minut pěšky od apartmánů se nachází výborná restaurace.

Galerie - Snowkiting s Kiteforce

Ceník

Ubytování

Apartmány u Mojžíše

650 Kč / os. / noc

Test centrum

Testování draků

na dotaz

Kiteforce kurzy - Snowkiting

V KITEFORCE.cz máte záruku individuálního přístupu, nahrazení nevyužitých dnů kurzu (když třeba nefouká), slevu na vybavení, možnost účastnit se navazujících akcí a výuku od nejlepších v našem oboru.

Kurzy

TERMÍNY výuky:

Zimní sezóna – rezervujte si své místo v kurzu již nyní

O kurzech

Všechny kurzy zahrnují

  • Výuku teorie kitingu
  • Bezpečnost kitingu
  • Zapůjčení veškerého potřebného vybavení pro snowkiting

Seznamovací kurz

V seznamovacím snowkiting kurzu Vám představíme powerkiting, a to jak po teoretické, tak i po praktické stránce.

Cílem tohoto kurzu je krátké obecné představení powerkitingu a seznámení účastníků se základními dovednostmi v ovládání malých draků, bezpečný start a přistání. V seznamovacím snowkiting kurzu se dozvíte o čem tento sport vlastně je a zda by Vás natolik bavil, aby jste se pustili např. do vícedenních kurzů nebo rovnou zakoupili vlastní kite. Seznamovací kurz je výchozím k jakémukoliv dalšímu kurzu.
V rozsahu tohoto kurzu není možné dovednostně zvládnou jízdu za drakem.

Jednodenní kurz

V kurzu se seznámíte se s základními principy powerkitingu a to jak po teoretické tak praktické stránce – včetně jízdy za drakem.

Cílem jednodenního kurzu snowkitingu je naučit se základním dovednostem s malými a velkými draky, bezpečná manipulace s vybavením, zvládání startů a přistání, příprava na první rozjezdy a také Vaše první jízda za drakem.
Možnost svezení je však ovlivněna Vašimi schopnostmi a také povětrnostními podmínkami. V případě, že jezdíte na snowboardu doporučujeme spíše dvoudenní kurz.

Dvoudenní kurz

V tomto kurzu Vás naučíme bezpečně ovládat několik velikostí a druhů draků. Naučíme Vás také bezpečné jízdě za drakem, včetně vracení se na místo startu.

V první části kurzu Vás seznámíme s nezbytnou teorií potřebnou k zvládnutí ovládání draka, seznámíme Vás s bezpečností při létání s drakem, ukážeme několik typů draků a provedeme výcvikem, po kterém budete připraveni k samotné jízdě za drakem. Druhý den je zaměřen na samotné ježdění a jeho postupné zdokonalování. Po celou dobu kurzu se Vám budou věnovat naši zkušení instruktoři.

Pětidenní kurz

V tomto kurzu budete zasvěceni plně do tajů kitingu a jízdy na snowkitu, včetně nejjednodušších triků. Určen pro ty, kteří se chtějí kitingu věnovat naplno a na té nejvyšší úrovni. Kurz snowkitingu je nejlepší volbou pro vstup do světa powerkitingu.

V pětidenním snowkiting kurzu Vás seznámíme s kompletní teorií, včetně všech pravidel a zásad jízdy a informací jak to probíhá na různých spotech a na závodech. Po zvládnutí samotné jízdy za drakem, se zaměříme na chyby v řízení, které se budeme snažit odstranit. Naučíme Vás bezpečné jízdě mezi více jezdci (úhybné manévry, řešení krizových situací). Tento kurz bývá obvykle rozdělen do více termínů nebo ho doporučujeme využít na jednom z našich soustředění.

Ceník kurzů

Kurz snowkitingu

Seznamovací kurz (2,5 h)

1 850 Kč / € 75

Jednodenní kurz (až 7 h)

3 450 Kč / € 140

Dvoudenní kurz (až 14 h)

5 850 Kč / € 235

Pětidenní kurz (až 35 h)

11 850 Kč / € 480

Půjčovna kite vybavení je v ceně kurzu!

Poptávka

Napiš nám, o co máš zájem. Následně Tě budeme kontaktovat a domluvíme podrobnosti.