Tyrolsko Kite Trip

Tyrolsko Kite Trip 3

TERMÍN: 9.-15.1.2023

Tyrolsko Kite Trip 4

LOKALITA: Reschensee / Bernina / Silvaplana

Tyrolsko Kite Trip 5

KURZY: Snowkiting

Tyrolsko Kite Trip 6

CENA Kite Tripu: 16 500 Kč

Tyrolsko Kite Trip 6

CENA Kurzu od: 2 500 Kč

SLUŽBY: Kite škola, základna, půjčovna, ubytování, strava

Kitetrip Tyrolsko

Vydejte se s námi do dějišť několika mistrovství světa ve snowkitingu a poznejte nádherné lokality jako stvořené pro snowkiting. Tři jezera, poměrně blízko sebe, tři různé lokality a různé podmínky pro snowkiting.

Do Tyrolska jezdíme za zimu několikrát a tento kiteTRIP je oblíben již od roku 2014. Soustředění je určeno pro začínající (těm doporučujeme před odjezdem absolvovat alespoň jednodenní kurz v ČR), mírně pokročilé i pokročilejší kitery.

Lago di Resia – Reschensee

Nádherné jezero s mnoha aktivitami jako je bruslařská dráha, možnost běžkování, nebo lyžování v přilehlém středisku. Na tomto jezeru probíhalo několik mistrovství Evropy a světa ve snowkitingu. Jezero přes zimu zamrzá a mocnost ledu bývá až 40 cm. V okolí najdete krásná panoramata, možnost koupání a relaxace v bazénu a výletů do okolních tyrolských vesnic. 

Lago di Resia je vhodné ve Vašich začátcích snowkitingu z několika důvodů:

Je to rovná a obrovská plocha (6 km na délku a více jak 1 km na šířku), která je hojně využívána ke kurzům místními školami. Je zde dostatek místa pro mnoho kiterů a aktivit k tomu a opravdu se nemusíte bát, že se budete muset neustále někomu či něčemu vyhýbat. Snowkiting je zde z tohoto hlediska velmi bezpečný. Velkým plus je, že zde foukají údolní větry takřka každý den a bývá zde obvykle i hezké počasí.

Hned vedle Lago di Resia neboli Reschensee budeme ubytováni s karavanem. Není vyloučeno půldenní, celodenní či vícedenní hoblování sjezdovek, které jsou hned u našeho parkoviště, nebo možný skialpový výlet (event. se sněžnicemi), či jiné aktivity jako je freeride nebo sáňkování. Můžeme se tak dostat do vyšších partií s nádhernými výhledy do okolí. Hlavním programem je však zdokonalování se ve snowkitingu a pilování jízdy za drakem.

Bernina pass

Bernina je vyhlášené místo pro snowkiting, které se nachází po silnici 110 km od Reschensee a v nadmořské výšce 2330 m n.m.  Je zde nádherný výhled na ledovec, dobrá italská restaurace, parkování a internet zdarma. Lago di Bianco v Berina passu a okolní štíty hor jsou pak naším cílem v další části soustředění a pouze při dobré předpovědi počasí pro tuto lokalitu. Bernina nám svou nadmořskou výškou zajišťuje obvykle dostatek prašanu a dostatek větru. V oblasti Bernina passu je v plánu užívat si snowkitingu 1 a více dní (podle schopností, domluvy a zejména podle předpovědi počasí).

Silvaplana

Jezero Silvaplana se nachází dole v údolí, kousek od St.Moritz. Je vyjímečné z několika důvodů. Fungují zde poměrně dobře údolní větry, tedy když nefouká nahoře na Bernině a je hezké počasí, termika „jede“ dole na Silvaplana, které je vzdáleno od Lago Bianco 30 km. Na Silvaplana je lokalizováno také několik místních kiteškol a prakticky vždy při dobrých podmínkách tam sdílíte prostor s dalšími kajtery. Jezero je veliké, vejdete se naprosto bez problémů. 

PROGRAM SOUSTŘEDĚNÍ:

Den kdy vyjedeme bude určen ve stanoveném týdnu podle předpovědi počasí (nejspíše se bude jednat o pondělí nebo úterý)

Den 1 – velmi brzo ráno odjezd do obce Reschensee (příjezd na místo po poledni a odpolení snowkiting)

Den 2; 3; 4; 5- snowkiting na Lago di Resia, případně Haidersee, Bernina, Silvaplana (dle předpovědi)

Den 5 – odjezd do Česka po poledni, abychom před půlnocí byli v ČR

1 den z těchto – odpočinkový den (skialpy, sněžnice, bazén, bruslení, lyžování, nebo snowkiting)

Odpočinkový den může být přizpůsoben předpovědi a aktuálnímu počasí. V případě zájmu o více dní lyžování či jiné aktivity není samozřejmě problém. Informace o místním lyžařském středisku najdete zde.

Změna programu možná, podle aktuálních povětrnostních podmínek.

Galerie Tyrolsko

Ubytování

I letos budeme bydlet v pronajmutém karavanu pro 6 osob. Je to nejlepší varianta vzhledem k naší plné mobilitě a možnosti se tak přizpůsobit nejlépe počasí. Auto je koncipováno pro 6 osob, včetně spaní. Má topení, záchod, sprchu i kuchyňku. Kapacita je max. 5 osob v autě.

Stravování

Co se týká vaření, tak snídaně si každý řeší individuálně, a jedno velké jídlo uvaří každý pro všechny účastníky. Dále se stravujeme v místních restauracích, hlavně v Itálii.

Ceník

Tyrolsko Kite Trip

Tyrolsko Kite Trip

16 500 Kč / 5 nocí

V ceně zahrnuto:

 • ubytování 5 nocí v obytném voze
 • nafta a další poplatky spojené s cestou a vozem
 • celková organizace a asistence se vším na místě
 • průvodce
 • kouching Vašeho snowkitingu
 • malé soukromé závody na konci soustředění
 • testování a půjčovna vybavení

Cena nezahrnuje

 • jídlo
 • osobní vedlejší náklady
 • vstup na bazén (6 euro)

Kiteforce kurzy

V KITEFORCE.cz máte záruku individuálního přístupu, nahrazení nevyužitých dnů kurzu (když třeba nefouká), slevu na vybavení, možnost účastnit se navazujících akcí a výuku od nejlepších v našem oboru.

Kurzy

Na kitetripu Tyrolsko je vynikající možnost naučit se snowkitingu.
K dispozici jsou následující varianty kurzů:

 • 1 den – 2 500 Kč
 • 2 dny – 4 800 Kč
 • 3 dny – 6 900 Kč

Jeden den učení jsou 3 hodiny výuky. Tato cena je oproti standardním školám lokalizovaným v tomto místě bezkonkurenční a metodika výuky je stejná a dodržuje mezinárodní pravidla pro výuku IKO (International Kiteboarding Organization) a německé VDWS.

Ceník kurzů

Kurzy snowkitingu Tyrolsko

Jednodenní kurz

2 500 Kč / os.

Dvoudenní kurz

4 800 Kč / os.

Třídenní kurz

6 900 Kč / os.

Půjčovna kite vybavení je v ceně kurzu!

Objednávka

Napiš nám, o co máš zájem. Následně Tě budeme kontaktovat a domluvíme podrobnosti.