Snowkite Stormy 2023 – Výsluní

Letošní STORMy se nesly v duchu vymáčkněte z toho maximum, zima je vrtkavá, nikdo neví jestli ještě nějaká bude nebo nebude. Ale odjelo se a odjelo se dle ovací předních českých závodníků velmi kvalitně. Krátká trať na 4 otočné body – „upwind“, boční vítr, a dva „downwind“ kuzy do cíle. Jelo se na 2 kola, jedna rozjížďka měla u nejrychlejších necelé 4 minuty! Odjelo se 6 velmi pěkných a osobními soubojemi nabitých rozjížděk. Na čele se prali o TOP příčky 4 závodníci a projížděli každou branku téměř tělo na tělo. Famózní podívaná pro fanoušky i rozhodčí. Celkem 14 závodníků na trati.

SNOWKITE STORMY – rošáda s výsledky 

Když rozhodčí s výsledky zatočí. Stala se zajímavá věc. Martin Přibyl, který byl v závěru na celkovém 3.místě v disciplíně „race“, . . . a řekněme si to naplnou hubu, sejmul drakem a zamotal Jana Konigsmarka velmi, ale velmi těsně před cílem 2.rozjížďky. Jan měl tuto rozjížďku vyhrát, ale dojel díky incidentu, za který nemohl, až třetí. Martin sice nedojel vůbec, ale stejně se mu tato rozjížďka škrtala. Došlo k tomu, že pouze díky tomuto incidentu by se Martin v celkových výsledcích dostal na pozici před Jana. Byl by druhý a Jan třetí (viz tabulka s výsledky). Z hlediska férovosti a logiky věci, zde zasáhl hlavní rozhodčí a udělil Martinovi 3 trestné body, aby v celkovém pořadí bylo vše jako kdyby se incident prakticky nestal.

SNOWKITE STORMY – BIGAIR

Disciplína „bigair“ se pak z pochopitelných důvodů odjela v menším počtu účastníků. Foukal silný a nárazový vítr, vždyť vítěz disciplíny „race“ Petr Petráš vyhrál s drakem velikosti 8qm !! (GIN Spirit) a přecijenom létat do 5ti a více metrů výšky není v poryvovém a silném větru úplně pro každého. Přesto byl bigair krásná podívaná a přímo leteckým dnem! Neskutečná výška Martina Přibyla s jeho nafukovacím 10qm Duotone drakem, sice pozdní ale drtivý nástup Lukáše Bartůška s jeho 8qm KiteTech mašinou a grandiózní hangtime v podobě Martina Lafka s race drakem GIN Boom 10qm. To byly neskutečné „jumpy“ a ultimate bigair disciplína, kde adrenalin stříkal všemi směry.

Během dne byla spíše mlha, teplota nad nulou a sníh přímo mizel před očima. Na konci dne se jezdilo spíše po vlhké trávě, občas pršelo. Náročné podmínky, ale krásný závod, skvělá podívaná pro fanoušky.

Děkujeme všem účastníkům, divákům, partnerům akce a penzionu U Zlatého Jelena. Příští rok to bude opět velké!

Už teď se těšíme, Lafoun.

Snowkite Stormy 2023 - Výsluní 60

GIN SPIRIT

Perfektní „allround“ uzavřená komora. Naprosto přesné ovládání. Vítěz ve vel.15qm Snowkite Cup Visegrad 2023 a ve vel.8qm Snowkite Stormy 2023! Přesné ovládání, ultimátní hangtime, vynikající stabilita. Nejúspěšnější drak r.2023. To je GIN Spirit z dílny švýcarských designerů.