AEROS Cruiser V03 – recenze

Než se pustím do popisu samotného draka a baru určitě stojí za zmínku pár věcí o AEROS. Já sám jsem tuhle značku ještě do minulého roku vůbec nevnímal, ale musím říct, že mě draci od této značky vždy mile překvapí. Nechybí kvalitní materiály a zpracování a skvělé letové vlastnosti. Rozdíl je v tom, že se nesnaží za každou cenu přijít s nějakou inovací každý rok a tak od draků můžete hlavně čekat funkčnost a kvalitu bez zbytečných „vychytávek“, které se někdy u velkých značek ukážou jako krok vedle. 

Drak:

Jak už označení naznačuje, jedná se o třetí generaci tohoto draka. Která dostála zase nějakým zlepšením jako třeba delší „hangtime“ ve skocích a více komfortu při freeride jízdě. Oproti předchozí verzi, ale rozhodně neztratila nic z vlastností jako výborná stoupavost a rychlost.

Pro koho je ?

AEROS Cruiser je převážně zaměřený na freeride, allround. Drak má přímé a čitelné řízení s příjemnou odezvou na baru. Žádné velké trápení a praní se na baru s drakem se nekoná a tah na baru je tak akorát. Drak je velice příjemný ve skocích a i při silnějším větru je krásně stabilní. Radost ale určitě udělá i začátečníkům, kteří si ho pro jeho jednoduché ovládání určitě hned oblíbí. Mě samotného překvapilo, jak snadno drak restartuje z vody ve většině případů se sám otočí na ucho. Prostě restart úplně zadarmo! Dobře odpouští chyby a je velmi stabilní.

Kite je k dostání ve velikostech: 5,7,9,11,13,16

Matriál a zpracování:

Jako materiál je použitý „Double TechnoFibre ripstop“ a v zesíleních „Demention poliant Dacron“. Jedná se o jedny z nejlepších materiálů na trhu. Jak už se zmiňuji výše, drak má přímé řízení a to je dosaženo i díky vývazu. Nenajdete zde žádné kladky, a právě i díky tomu je tak příjemná odezva na baru, ovládání je přesné a rychlé. Celkové zpracování je velice kvalitní, více lze vidět na přiložených foto.  Na vodě Vás s tímto drakem nikdo nepřehlédne, protože tito draci se od ostatního „mainstreamu“ prostě odlišují.

Záruka a opravy:

Co se záruky týče, je klasických 24 měsíců a pokud dojde na drakovi k nějakému poškození je možná oprava v autorizovaném servisu přímo v ČR, a v případě větších oprav se drak zasílá přímo do fabriky, kde byl vyroben! Kde doba opravy je do 14 dnů!

plusy: 

jednoduchost a kvalita zpracování, skvělá ovladatelnost, rychlost, stoupavost, onepump systém s velkým ventilem

minusy: nebudete chtít z vody 

Text: Lukáš (IKO instruktor)

Pohodlná allround nafukovačka, se skvělou stoupavostí a hang time.

AEROS Cruiser V03 - recenze 30