AEROS S1 Touring – recenze

Vítr v zádech, Slunce v duši a draka stále v trapézu. Novoroční Bernina vyšla perfektně. Vítr byl sice velmi poryvový a foukalo cca mezi 2 – 12 m/s, ale kompenzace nádherných pohledů a Sluníčka byla dostatečná.

V akci tentokrát byla novinka od AEROS, drak S1 Touring ve velikosti 6qm a musíme říci, že i v tomto „přísném“ větru se osvědčil a nechal nás si fajnově zajezdit. Drak má obrovský větrný rozsah a i ve slabém větru se chová velmi dobře. Po odtažení baru i ve vysokých poryvech má drak malý tah a dobře se řídí. Drak točí plynule kiteloopy a velikost 6qm je výkonnostně přibližně jako klasická otevřená komora velikosti 10qm. Velkou výhodou je bezpečnost draka a bezproblémové shození draka na zem a zrušení tahu, prakticky v jakémkoliv větru. Velikost 6qm jsme ulítali s Markétou (55kg) do síly větru 12 m/s a drak vozil již při méně než 2 m/s. Je pravda, že byl zmrzlý povrch.

Draka jsme dále testovali v náročném terénu alpských vrcholků, na více než 2000m n.m. vysokém vrcholu hor Kaiserburg – Wollanernock (viz foto).

Drak je vyráběn z klasického skytexu, s ripstopem a má vyztuženou náběžnou hranu.

K drakovi jsme použili AEROS bar z edice OA – open air, kdy bar není osazen klasickým chicken loopem, ale mnohem pevnějším a spolehlivějším systém s karabinou. OA systém doporučujeme pro skialpinisty, a ty co dělají disciplínu „kiteflying“. Draka umíme dodat i s karbonovým barem a dostáváme se tak na kompletní váhu zařízení – drak, šňůry, bar – pod 1 kg!

Drak se vyrábí ve velikostech: 4; 6; 8qm

Možné dodat s klasickým, OA, nebo karbonovým barem!

Chcete-li draka otestovat, stačí napsat: info@kiteforce.cz, nebo zavolat: 731 180 794.

Drak kategorie singelskin – vhodný pro pohodový a maximálně bezpečný kiting, hydrofoil nebo v kombinaci se skialpama.

AEROS S1 Touring - recenze 18