IKA World Cup – Togliatti 2020

Máme v AEROS týmu mistra světa v disciplíně MARATHON snowboard!

Letos bylo v plánu odjet co nejvíce IKA snowkiting závodů. Posledním takovým a zároveň jediným, protože ostatní byly vzhledem k bídné zimě letos zrušeny, byl závod v ruském Togliatti na Žigulskoje more. To je zamrzlý rezervoár na řece Volze. Původně byl plán odjet předtím v návaznosti závod v ukrajinském Charkově, ten byl ale také odložen a tak jsme měli možnost jako první akci při naší cestě odjet závod v Kanaši, kde se jelo orientační cross country na 9 otočných bodů v délce cca 60 km.

Odtud vezeme dvě druhá místa. Martin Sladký za juniory snowboard a Martin Lafek za chlapy lyže. Orienťák byl poměrně náročný, obzvláště bez GPS a pro nás jako neznalce místní lokality. Jelo se s malými draky 9 a 11qm. Závod naprosto úchvatný.

Poté jsme přejeli do Togliatti, kam se sjelo kolem 150 dalších závodníků a z toho cca 25 dětí v kategorii 12-13 let, mnoho juniorů do 19 let a spousta velmi dobrých dospělých jezdců.

Jednou větou: Bylo to velmi náročné a výkonnostně nadupané.

Celkem se odjelo 12 rozjížděk race disciplíny – jedno kolo (rožjížďka) mělo 11 km a do toho v meziden šoupli marathon o délce 60 km.

Od druhého dne se jelo prakticky po vodě, protože celou noc pršelo a přes den bylo 4 nad nulou.

Velký, obrovský zážitek, při kterém z tebe endorfíny lítaj hlava nehlava. Šáhli jsme si na vlastní hranice, poznali je a víme kam je posouvat dále.

Z těchto závodů veze Martin Sladký zlato v disciplíně MARATHON (do 19 let) a stříbro v disciplíně RACE. Stal se tak pro rok 2020 juniorským mistrem světa v MARATHONu!!! Gratulace.

Příští rok jedeme znova.

Text a foto: Martin LAFEK

Několik let vývoje, několik generací tohoto skvělého draka, určeného pro závody v disciplíně RACE. Maximální výkon, stoupavost a dopředná rychlost. Obrovský hang time a velmi dobrá stabilita. To jsou základní charakteristiky klenotu od AEROS.