GIN Marabou 2 – recenze

První hybridní singelskin kite na světě

GIN kiteboarding začal pracovat na konceptu singelskinů s uzavřenou náběžnou hranou již v r.2018. První model draka typu singelskin s uzavřenou náběžkou pod názvem Marabou 1 byl na světě již v r.2019 a nápadně připomínal klasický model a zejména pro snowkiting velmi oblíbený singelskin GIN Shaman. Byl to pravděpodobně první singelskin s uzavřenou náběžnou hranou na světě. Po třech letech vývoje přichází na scénu druhá a zcela přepracovaná verze draka GIN Marabou 2. Konstrukčně úplně jiný drak než verze 1. Uzavření náběžné hrany je více protáhlé k odtokovce a ve zbylém profilu jednotlivých panelů draka jsou výstužné pruty až k odtokové hraně. Celkové zpracování, šití, výztuhy, žebra a vývaz draka je na velmi dobré úrovni. Vše podtrženo krásným designem draka. Marabou 2 je také šitý ze zcela nové vodu odpudivé a velmi lehké tkaniny.

Vlastnosti draka GIN Marabou 2

Osobně jsem s kitingem začal v r.2005. Od r.2007 jezdím každý rok několikery mezinárodní závody ve snowkitingu. Málokdy jsem byl za svou kite kariéru tak mile překvapen, téměř až nadšen, jako vlastnostmi draka GIN Marabou 2. 

Je to zcela něco nového. Obrovská stabilita, perfektní aerodynamika, lehkost draka, skvělé vlastnosti i v minimálním větru, velmi bezpečné chování draka i v maximálním větru. To jsou heslovitě výhody oproti jiným modelům. Chováním připomíná uzavřené komory, má opravdu velmi dobrou aerodynamiku, ale drak je mnohem stabilnější než jakákoliv uzavřená komora. Čistota letu je až neuvěřitelná. Nikde nic nefletruje, nikde nic nešumí, drak jen čistě „krájí“ vzduch a využívá tím naplno svůj potenciál, neztrácí energii. Chová se skvěle a velmi dobře táhne i ve slabém větru. Drak dobře stoupe proti větru. Samozřejmě nelze očekávat stoupavost klasických uzavřených komor, ta je jistě o něco vyšší, avšak zde u Marabou 2 je o dost vyšší stoupavost než u konkurenčních modelů singelskinů a to i těch s uzavřenou náběžnou hranou. Stoupavost proti větru má velmi dobrou. To je dáno především nižším profilem zavřené náběžné hrany, celkovou aerodynamikou draka a dalšími konstrukčními parametry draka. Drak si také zachovává parametry klasického typu singelskin. Zejména bezpečnost po vypuštění baru, kdy drak téměř úplně ztratí tah. Drak má konzistentní a předvídatelný tah při kiteloopech.

Co se týká startu draka a plnění zavřené náběžky vzduchem, tak to zajišťuje jeden otevřený vstup uprostřed náběžné hrany. Po startu je náběžka nafouklá velmi rychle a není potřeba jí jakkoliv pomáhat pomocí baru. Při balení draka se vzduch vypustí otvorem na zip, který je umístěn uvnitř otvoru pro plnění vzduchem.

Restart draka z vody je díky široké uzavřené náběžné hraně a vodu odpudivé tkanině velmi pohodlný a to i ve slabším větru. Drak plave na vodě a obvykle se velmi rychle srovná pro restart. Bylo zkoušeno nespočetněkrát.

Jestli je něco opravdu zábava s maximálním potenciálem pro kvalitní ježdění jak na sněhu, tak na vodě, pak je to Marabou 2.

Drak se vyrábí ve velikostech 4; 6; 8; 10; 12qm.

V malých velikostech je vhodný pro děti, a pro dospělé do silnějšího větru. Velikost 10 a 12qm je pak vhodná buď do slabšího větru nebo pro těžší váhy i do silného větru.

Testoval a napsal: Martin Lafeka konzultoval s dalšími jezdci, instruktory a majitely škol kitesurfingu

GIN Marabou 2 - recenze 1

GIN Marabou 2

První hybridní singelskin na světě. Super stabilní kite jak pro děti tak pro profíky. Singelskin s uzavřenou náběžnou hranou.

Již k dostání a skladem na KITERSHOP.cz