AEROS Explorer V04

AEROS přichází se zcela přepracovanou verzí tříspírového draka – model Explorer. Předchozí verze draka se velmi osvědčila jak v naší škole, tak se stal oblíbeným drakem rekreačních kitesurfing jezdců pro jeho pohodlné a předvídatelné ovládání, stabilitu a velký větrný rozsah.

Co přináší nový AEROS Explorer jiného? Mimo základní tvar draka, kterému se protáhly více uši, zvýšilo se „aspect ratio“ (štíhlost) draka, se změnila i základní modelace spír a to směrem k (o málo) vyššímu vyboulení nahoru. Zároveň se podařilo a to celkem znatelně snížit hmotnost celého vrchlíku. Co to přináší? Naprosto ultimátní vlastnosti při slabém větru (jak vlivem modelace spír, tak hmotností vrchlíku), skvělou reakční dobu při točení vrchlíku a vynikající výkon při jízdě proti větru.

Testovali jsme velikosti 11, 13 a 17qm. Největší velikost, troufneme si říci, je momentálně nejlepší low wind nafukovačka co jsme kdy jezdili (a jezdili jsme mnoho). I velikost 17qm nyní perfektně stoupe proti větru.  AEROS toto vyladil a vyšel konečně po letech testů velkých tříspírových draků i s velikostí 17qm, která má velmi dobré vlastnosti i stoupavost proti větru. Kdo jezdí ví, jak jsou na tom v těchto velikostech tříspír jiné značky ;).

AEROS Explorer V04 má náběžnou hranu šitou z nového typu dakronu s plným mřížkováním, nové typy všech ventilů a přechodek mezi hl.bánem a spírami jsou již standardem. 

Standardem jsou samozřejmě i další již klasické vlasntosti jako je jednoduchý restart z vody, stabilita na kraji větrného okna a široký větrný rozsah, to nemusíme dále rozvádět.

Zároveň AEROS přichází s novým designem, kterým se bude v příštích letech ubírat při designování všech svých nafukovacích „hraček“.

Souhrnem je nový Explorer vynikající pro rekreační piloty a velmi potěší i jezdce „old school“ triků. Ti však budou mít více srandy s pětispírovým modelem AEROS Cruiser V03, který skáče výše, avšak potřebuje také více větru. AEROS Explorer V04 je jednak skutečný „low wind“ a dokáže pěkně povozit i ve chvílých kdy ostatním leží drak na vodě, tak se velmi dobře chová i v silnějších podmínkách.

AEROS Explorer V04 1

AEROS EXPLORER V04

Předchozí verze draka se velmi osvědčili jak v naší škole, tak se stal oblíbeným drakem rekreačních kitesurfing jezdců pro jeho pohodlné a předvídatelné ovládání, stabilitu a velký větrný rozsah.