Mistrovství Evropy U21 FormulaKite – Torregrande 2023

Mladistvý Evropský Šampionát do 21 let ve městě Torregrande na Sardinii je za námi a proběhl v termínu 22.-28.5.23. Závodů se účastnilo 44 chlapců, 19 holek a 27 postarších. Ve výsledkové tabulce končím na 16.místě, i po dobře rozjetých prvních dvou dnech.

Celý týden se tu pereme s neobvyklými směry větru, které chodí buďto dosti poryvově a nebo ve slabším měřítku, ale za to se pěkně stáčí. Měli jsme i to štěstí být dokonce dvakrát vyhnáni z vody kvůli blížící se bouři. A to nechcete :). Všchny dny se jely největší velikosti draků, tedy 15 – 23qm.

Závodní dny byly čtyři. Pátý den byl finálový pro prvních 10 chlapců a dívek.

Za mě tohle zatím nepřínosnější závod, co jsem zatím asi odjela. Hlavní roli tu opravdu hrála strategie a schopnost orientovat se v závislosti na rozložení větru po závodním poli.

Díky mé krátké zkušenosti s Formula Kite třídou a celkově i kitesurfingem samo o sobě, jsem nebyla schopna s více zkušenými jezdkyněmi držet krok a volit správně. Ale i tak jsem si v prvních dvou dnech skvěle zazávodila s holkami podobného věku z různých národnosti, což je neocenitelné.

Odjíždím po tomto eventu rozhodně zkušenější 😉 Také chci pogratulovat Vojtovi Koškovi, za předvedení svého stále se zlepšujícího výkonu, kterým si získal nádherné 2.místo ve své kategorii. Vojta se tak stává juniorským vícemistrem Evropy – obrovská gratulace a historický mezník pro český kiting.

Kompletní výsledky: https://www.formulakite.org/2023youtheuropeans

Ciao a tutti!

Text: Dominika Braunová

Mistrovství Evropy U21 FormulaKite - Torregrande 2023 1

FLYMAAX BOOM V2

Ultrarace „žiletka“. Jedno z nejvýkonnějších křídel na světě. Jedenáctkrát vítěz šampionátu v hydrofoilingu a nejúspěšnější drak v této kategorii. Drak schválený IKA pro olympijské hry 2024.