Kite Foil World Cup – Gizzerie (IT)

Naše cesta začala na Sicílii. Já pod vedením Martina Lafka jsme se vydali 2 hodinovou cestou přes ostrov Sicílie, kde nás už poté dělila od zbytku Itálie jen 20 minutová cesta trajektem. Po připlutí jsme už mířili na místo konání závodu.
Tak akorát po prospané noci v autě na pláži mi začínal první den, a to registrací. Zárověn, musel také proběhnout předzávodní trénink na mém novém 18qm Flymaax BOOM v2.

A byl tu první den… závodilo se ve třech fleetech – muži, ženy a junioři. Kurz, délka a počet rozjížděk nám bylo upřesněno na meetingu. 5 rozjížděk každý den, s výjimkou posledního, kdy se spíše jely už rozjížďky finálové.
Co se týče, jak byl můj první den úspešný?
Pro mě znovu něco nového. Vítr pomalu zesilující, proto mě to přinutilo měnit kity minimálně 4x. Za to vděčím Martinovi, který byl pro mě na břehu oporou a také mým beachboyem. Vše jsem tak díky němu stihla a tak první den ukončila s výsledky 31-DNC-DNF-28-DNC. Mé nedojeté rozjížďky byly z důvodu problému s kitem, se kterým nebylo možné rozjížďky dojet včas.

Druhý den: Největším štěstím a příčinou mých lepších výsledků byl slabý a stabilní vítr, který mi umožnil zůstat celý den na mém 18qm kajtu Flymaax BOOM v2. Moje výsledky tím pádem začaly vypadat 25-25-28-28-27. S tímto výsledkem jsem byla spokojená, jelikož to jsou jen moje teprve třetí závody vůbec a rovnou světového formátu.

Třetí den: Vítr byl chvílemi o něco silnější a tak jsem na jednu rozjížďku vytáhla svého 15qm BOOM v2 v domění, že jsme ho upravili tak, že by mě dovedl za výsledkem ještě lepším. Bohužel tomu tak nebylo a přibyl k tomu ještě problém další. Můj trim na velmi starém baru mi přestal trimovat. Jediným řešením bylo přejít na bar carbonový, který jsem v ruce bohužel nikdy neměla. Rozjíždky tedy vypadaly 26-26-DNC-26-29.

Celé závody beru za poměrně úspěšné a hlavně velmi přínosné. Končím tedy na 30. pozici z nejlepších 34 ženských závodnic. Závody pro mě ale nebyly jen o závodění, ale o nabírání  zkušeností a také o vytvoření nových kontaktů, což se mi myslím povedlo.

Tak zase někdy, Ciao!
Domča

Martin Lafek krátkým slovem: 

V závodu jsme měli 3 závodníky, mimo Dominiky, ještě Kateřinu Šalandovou a Vojtu Košku. Je nutno říci, že všichni udělali obrovskou práci a hodně se posunuli. Co se týká samotného závodu – skvělá atmosféra, perfektní lidé, dokonce velmi dobrá organize. Hodně mě to nadchlo, i když kolem Domči jsem se opravdu nezastavil. Například přendavání 12m šňůr na karbon bar asi 10 min před Domči startem, byla vyloženě lahůdka. Stihli jsme to! Moc mě to bavilo. Jezdím po kite závodech už 14 let. 

Výsledky:  https://kitefoilworldseries.com/2022Gizzeria

Kite Foil World Cup - Gizzerie (IT) 1

FLYMAAX BOOM V2

Ultrarace „žiletka“. Jedno z nejvýkonnějších křídel na světě. Jedenáctkrát vítěz šampionátu v hydrofoilingu a nejúspěšnější drak v této kategorii. Drak schválený IKA pro olympijské hry 2024.