Kitetrip NORSKO 2019

V Norsku jsme měli pronajatou chaloupku opět na celý jeden měsíc, jako každý rok. Chalupa disponovala nádherným výhledem ven na jezero, parádní terasou, grilem, krbem, moderní kuchyní,  dvěmi koupelnami a čtyřmi dvoulůžkovými pokoji. Tentokráte se nám podařilo získat polohu opět u břehu jezera Ustevatnet, stejně jako před dvěma lety a celá logistika kolem kajtování byla o to jednodušší. Na rok 2020, budeme mít tu samou, protože místo je to jedno z nejlepších!

Za měsíc v Norsku jsme naučili obstojně jezdit dalších 7 super snowkiterů a vystřídalo se u nás a služeb využilo více jak 20 osob. Ctíme individuální přístup a intezivní systém výuky, případně intenzivní zážitky v menších skupinách!

Snowkitovali jsme mimo jiné opět na jezeře (hned před chaloupkou), kde probíhaly první kurzy, speedrekordy a přašanové orgie, když nahoře na Hardě bylo moc a honili se tam tak akorát čertiska. To ocenili nejen začátečníci, ale i zkušení borci, kteří se z jezera na kajtu vydávali rovnou nahoru na Hardu.

První výlet jsme tak udělali z chalupy až na horu na Dyranut, prakticky hned druhý den po příjezdu do Norska. Nádherných více jak 30 km vzdušnou čarou a nohy „odpálené na další 3 dny :))“. Jezdili jsme mnohokrát snowkitovat také na Hallne, odkud jsme uspořádali snowkitetrip s přespáním v záhrabu a s návratem na kajtu zpět do chaloupky v Ustaoset. Dále na oblíbený Orteren, Skulevika a na jiná parádní místa a samozřejmě mocný Vastullan, případně jsme chytali za absolutně sluečných dnů termiku nad sjezdovkami v Geilu.

Těšíme se na příští rok, letos to bylo naprosto skvělé!

Sešli se u nás opět super partičky, a jim děkujeme!

Více fotek a videa z Norska u nás na FB: https://www.facebook.com/czech.kite.force/

Kvalitní kapesní anemometr švýcarské výroby. Velmi odolný vnějším vlivům, s vysokou přesností v měření.

Kitetrip NORSKO 2019 40