FUTURE MUCHO – mercedes mezi prkny

Pro letošní sezónu jsem se rozhodl vyměnit hlavní model twintip prkna, na kterém budu jezdit a trénovat. Doposavaď jsem za více jak 9 let ježdění po vodě vyzkoušel řadu prken od různých firem a poslední 4 roky jezdím špičková prkna od českého výrobce FUTURE. Firma nabízí několik modelů pro různé výkonnostní kategorie. Já se vozil od roku 2017 na modelu JIGGY a občas jsem si pod nohy hodil model BOSS, který značně převyšuje moje jezdecké umění, ale i tak mi pod nohama seděl perfektně.

FUTURE MUCHO – osobní zkušenost

Nyní se ale zaměřme na model MUCHO, které je svými parametry odlišné jak od JIGGY tak od modelu BOSS a finančně spadá mezi tyto dvě prkna. MUCHO jsem začal jezdit na začátku letošní sezóny.

Svými parametry je MUCHO širší než JIGGY a má jinak tvarovaný spodek prkna. Klasická je tenká hrana prkna, a to pro všechny modely od FUTURE. MUCHO má střední rocker, špičky prkna jsou poměrně měkké. Rocker zajišťuje střední „pop“ prkna a měkké špičky zase pohodlnější dopady a plynulejší průjezdnost tzv. „choopy“ vodou. Prkno nevyžaduje tak agresivní zacházení jako např.model BOSS nebo JIGGY, které jsou konstruovány i pro použití na „wakestyle“.

Pro MUCHO je charakteristické vyboulení zespoda uprostřed prkna (tzv. FISH BELLY), což podporuje opravdu měkké dopady a znatelně plynulejší (neplácavý) průjezd vlnkami na vodní hladině. Oproti JIGGY velmi patrný rozdíl. Díky těmto parametrům je MUCHO stvořeno pro vyznavače „old school“ triků, vysokých poletů a tvrdých (s MUCHO měkčích) dopadů. MUCHO nepotřebuje takovou rychlost k maximálním poletům, jako např JIGGY nebo BOSS, které vyžadují agresivnější zacházení.

Při srovnání prken rád používám přirovnání k vozům. MUCHO je takový Mercedes mezi prkny, JIGGY je spíše sporťák a BOSS velmi závodně zaměřený sporťák vyžadující agresivní a přesnou pilotáž.

Prkna FUTURE jsou jedny z nejlepších na trhu, kvalitou a vlastnostmi obvykle značně převyšují zahraniční výrobce. 

SPECIFIKACE A TECHNIKÁLIE KITEBOARDU FUTURE MUCHO

MUCHO je pohodlné prkno s regulovanou rychlostí jízdy, tak aby jízda byla co nejvíce plynulá a pohodlná. Díky FISH BELLY (spodní vyboulení) jde board velmi snadno do skluzu a tlumí nárazy vznikající na čopovité vodě, nebo při dopadech.

Board pomáhá při stoupání, rozjezdu, zvládání poryvů, i v dopadech. Fish belly také tlačí špičku nahoru, takže je možné přenést váhu i na přední nohu, aniž by se prkno „zapichovalo“.

Velikosti kiteboardu FUTURE MUCHO: 

129, 134, 138, 142

Barvy: červená nebo žlutá

Materiály kiteboradu:

Pro rok 2020 byla použita jako novinka čedičová tkanina na spodní straně boardu. Zvýšila se tuhost boardu a také se snížily vibrace, přecházející do nohou.

Zpřesnila se reakce boardu na změnu směru jízdy. Točení máte více pod kontrolou.

  •  nerezové inzerty
  •  pawlovnia
  •  ICP folie
  •  přímý digitální UV tisk

TECHNOLOGIE KITEBOARDU FUTURE MUCHO

FISH BELLY byla uvedena na trh firmou FUTURE už v roce 2008. Od té doby stále roste obliba této konstrukce a její technologie a tvar se stále zlepšuje.

Konstrukce jádra, kterou používá pouze FUTURE KITING, se skládá z několika vrstev. Vrstvy jsou slepeny k sobě až při laminaci a po ohnutí. Kiteboardy tak nemají tendenci se narovnávat v průběhu času a zachovávají si stále stejný ROCKER. Touto konstrukcí je také dosaženo mnohonásobně menšího napětí v jádru.

Díky tomu jsou kiteboardy tvarově stálejší a přesnější na ovládání. Tato konstrukce také umožňuje vyrábět ultra tenké kiteboardy s vysokým výkonem. Kupříkladu JIGGY má celkovou sílu pouhých 8 mm.

Kdo by chtěl od této značky otestovat prkno FUTURE MUCHO nebo jakékoliv jiné, mohu půjčit k testování nebo nás najdete tam kde fouká. 

Tel.: 731 180 794

Testoval: Martin Lafek

MUCHO je nejprodávanější kiteboard z dílny FUTURE. Prkno je vyrobeno tak, aby umožnilo pohodlnou jízdu jezdcům na všech výkonostních úrovních a aby jim vždy umožnilo rychlé a intuitivní zlepšování se v dovednostech jak freestylu, tak freeridu.

FUTURE MUCHO - mercedes mezi prkny 1