NEXT Earthquake – recenze

Testovali jsme mountainboard (MTB) od německého výrobce NEXT, model Earthquake. Testování proběhlo na konci dubna.

Povrch – převážně neupravená, na podzim posekaná louka.

Vítr – poryvový 3 – 8 m/s

Váha jezdců: 65 kg a 90 kg

NEXT Earthquake je mountainboard s devítipalcovými kolečky a deskou z kanadského javoru dlouhou 99 cm. Je osazen lehkými trucky a je určen pro jezdce do váhy 100 kg.

Devítipalcová kolečka s pěkným vzorkem na pneumatice, projedou i hrbolatější terén a ukázali se jako velká výhoda na loukách, které nejsou zrovna golfový trávníček. Prkno pod nohama pěkně pracuje a zvládá i náročnější terén. Při rychlejší jízdě a na rovnějším povrchu, je prkno stabilní a pohodlné.

NEXT Earthquake má samozřejmě utahovací trucky a je tak nastavitelný na různé váhy. Co se týká samotné hmotnosti prkna, tak bychom ho řadili ke středně těžkým mountainboardům. Je tedy vhodný na jízdu a lehčí landkitng freestyle ježdění. 

Jeho nosnost 100 kg byla vyzkoušená na jezdci o hmotnosti 90 kg a MTB to skoro nepoznal.

Vázání působí masivně a je na suchý zip. Je velmi pohodlné a bota v něm drží perfektně. Tady lze říci, že plně nahrazuje vázání ráčnové. Můžeme nastavit různé úhly vázání vůčí mountainboardu, podle toho jak to jezdci vyhovuje. Bota stojí na pevném a kvalitním gripu, nemusíme se bát, že nám noha i při vyšších skocích z vázání vypadne.

Deska je středně tvrdá a bude vyhovovat jezdcům od cca 60 kg váhy do 95 kg. Deska má „tradiční“ tvar a neotřelý design.

K prknu je manuál a nářadíčko. Vše pěkně a úhledně zabalené. V krabici dostanete mountainboard, stejně jako jiná prkna od NEXT, prakticky již složený. Stačí namontovat vázání, nasadit a přišroubovat kolečka, nafouknout je a během pár minut jezdíte.

Vynikajícím poměrem cena / výkon, patří toto prkno na horní příčky a ve svých vlastnostech předčí i spoustu dražších kousků. NEXT Earthquake rozhodně doporučjeme, protože je to jedno z nejuniverzálnějších prken co se na trhu nabízí.

NEXT Earthquake - recenze 1

NEXT EARTHQUAKE

Pohodlný mountainboard pro začáteřníky i pokročilé kajtery. Stabilní v rychlé jízdě a středně těžký pro freestyle a vysoké skoky.