MAURITIUS

MAURITIUS - KITE TRIP 3

TERMÍN: 9.-21.11.2024 (může se posunout dle letenek)

MAURITIUS - KITE TRIP 4

LOKALITA: Mauritius – Indický oceán

MAURITIUS - KITE TRIP 5

KURZY: Kitesurfing, Wavekiting

MAURITIUS - KITE TRIP 6

CENA KURZU OD: 3 500 Kč

SLUŽBY: Kite škola, základna, půjčovna, ubytování, průvodce

MAURITIUS - Le Morne

OBECNÉ INFORMACE – MAURICIUS KITESURFING TRIP

Mauritius je označován jako perla Indckého oceánu. Snad Mark Twain prohlásil, že Bůh nejprve stvořil Mauritius a až potom ráj na zemi. Ostrov je skutečným mnohonárodnostním místem. Žijí tu v převaze Indové (hinduisté), mají tu své zastoupení jak křesťané, tak muslimové a vše je protkané kreolskou kulturou a hudbou. V tom se odráží jak gastronomie, tak celkový ráz ostrova a míst, která stojí za to navštívit. Jsou zde monumentální hinduistické chrámy, mešity, kostely. Zajímavá muzea, zahrady, krásné pláže, výhledy na celý ostrov, vodopády a dobré jídlo. Ostrov je bezpečný a působí celkově velmi uvolněnou atmosférou.

Kitování je zde možné téměř všude. Je zde mělká laguna pro výuku (Le Morne), zároveň jsou tady vynikající místa s vlnami pro wavekiting a mnoho pláží s průzračnou vodou. Jezdíme dle předpovědi na různá místa po ostrově.

Tento výlet není pouze kitovací, navštíme zde velmi pěkné muzeum cukru a rumu, deštný prales, hinduistický chrám, park Chamarel, několikery vodopády, trhy v Port Luise nebo ve Flack. Dáme si výstup na kopec ze kterého je vidět celý ostrov, podíváme se do džungle, nebo do unikátní botanické zahrady, budeme šnorchlovat na nádherných místech s korály a spousty života. Můžeme se potápět s přístroji (licence min. OWD), lítat na padáku a celkově ostrov kompletně prozkoumáme. Program přizpůsobujeme skupině i individuálním zájmům.

Ubytování

Ubytování máme zajištěno v pěkných čtyřlůžkových apartmánech s výhledem na moře, nedaleko prvních kite spotů. V dochozí vzdálenosti do obchodů a města La Gaullete.

Dispozice ubytování

Dvoulůžkové pokoje s balkonem, vybevená a pěkná kuchyně, sprchový kout, WC, terasa, situováno ve čtyřlůžkových prostorných apartmánech. Zahrada s grilem, mangovníky, kokosovými palmami a parkováním přímo před ubytováním.

Obchody a služby

Každý den budeme míjet mnoho místních obchodů i obchodních center, kde bude možné realizovat menší i větší nákupy jak potravin, tak případných suvenýrů. Budeme mít půjčená 2-3 auta, tak i případné individuální výjezdy budou samozřejmě běžné.

Doprava

Dopravu na místo řešíme letecky z Prahy s přestupem v Londýně nebo v Paříži. Celkově trvá let kolem 12ti hodin a není nikterak obtěžující. Na ostrově, kde se řídí vlevo, se pak pohybujeme pronajatými auty a dle předpovědi počasí volíme denní program. Budeme mít k dispozici minimálně 2 auta, tak individuální výjezdy budou také samozřejmě možné.

Ceník

All inclusive

34 500 Kč / 10 nocí

V ceně „all inclusive“:

 • ubytování (10 nocí)
 • povlečení a lůžkoviny
 • půjčovna aut, náklady na naftu a další
 • průvodce po ostrově
 • asistence s kitingem
 • půjčovna kitového vybavení (nahlásit předem)
 • vstupy do muzeí, zahrad, chrámů a parků
 • 1x grilování na pláži nebo v horách
 • celková logistika akce

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • dopravu letadlem na Mauritius
 • jídlo (vaříme společně, nebo jíme „streetfood“ případně restaurace)

Ceník kurzů

Kurz kitesurfingu

Základní kurz (komplet)

15 500 Kč / os.

Jednodenní kurz

3 500 Kč / os.

Půjčovna kite vybavení je v ceně kurzu!