Rozkoš kitesurfing race – pohledem Dominiky 15 let

Pro mě, jako začínající kiterku byly závody a celkově průběh akce nesmírnou zkušeností, příležitostí a zážitkem. Byla to pro mě první zkušenost se závody a vůbec první zkušenost s kitingem v Česku. Popravdě, jsem jela na závody dost vyklepaná ze všech nepříjemných příhod, které mohou nastat jak u startování, tak přistávání draka. Po prvním vlezu do vody ten všechen strach ale naštěstí opadl. I když nemám zas tolik zkušeností, nenechala jsem se zmást a zastrašit a zúčastnila se všech kategorií. 

První kategorií byl hydrofoil. S GINem Spiritem 12qm jsem si zalítala parádně. Dokázala jsem posunout své hranice výš a v nejbližší době snad na race foil, společně s race kitem.

Následoval slalom na twintipech. Kite mi zůstal stejný po mírných poryvech. Bohužel slalom pro mě nedopadl nejlépe. Zvládla jsem ze zamotat s dalším závodním kitem. Naštěstí se nám, ani kitům nic nestalo.

A nakonec přišel freestyle. Jako holky jsme byly pověřeny jako testovací figurky a vypuštěny na vodu. Já s 15qm komorou GIN Spirit do slabého větru. Netrvalo dlouho a přišly nečekané poryvy, které docílily nepříjemného přebouchnutí mého kita. I s touto nepříjemností, jsem se snažila nechat na vodě vše.

I když mi nebylo úplně přáno, jsem pyšná na odvahu, kterou jsem předvedla a snahu, kterou jsem projevila. Přece jenom, jen tak všechny ty zkušenosti získám. Nemůžu se dočkat příštího roku, kde budu mít tu možnost předvést, co ve mně opravdu je!

Text: Dominika Braunová

Rozkoš kitesurfing race - pohledem Dominiky 15 let 1

GIN Spirit

Spirit je velmi stabilní a výkonný drak. Nejprodávanější a nejlépe hodnocená GIN uzavřená komora. S tímto drakem posuneš své hranice směrem k race drakům. Hravost a obratnost je ale stále velmi a musíme říci opravdu velmi zábavná!