Závody a soustředění v Egyptě – Domča

Náš výlet do Hurghady za potrénováním mých dovedností na foilu a zároveň zlepšování a rozšiřování mé sbírky triků na twintipu. Týden nám uplynul jako voda a já mám za sebou svoje první rozjezdy a jízdy na race foilu společně s Flymaaxem BOOM v2. Paráda! Teď jsem ve fázi, kdy se začínám učit otočky po větru i proti větru (gybe a tack). I když bych to ráda uspěchala a otočky zvládala hned lusknutím prstu, progres otoček bude bohužel na delší dobu, ale s tím se musí počítat. Dobrá zpráva ale je, že nás tu čeká další překrásný týden, tak snad se zadaří.

Včera 26.10.2021 se tu u nás v Paradise kitesurf pořádala Bejkroll Kite
Challenge 2021. Byl to skvěle užitý den, plný zábavy a radosti závodníků. Závod byl rozdělen do 2 kategorií, race a freestyle. První byl na řadě freestyle ze strachu slabšího větru kolem oběda. Freestylu se účastnilo celkem 15. závodníků, muži a ženy dohromady. Závod probíhal na základě 3 kol, kdy se závodnicí rozlosovali do dvojic a na kole štěstí si společně vytočili 4 triky. Kdo zvládl více triků postupuje. Já kvůli malé komplikaci bohužel vypadla již v 1. kole, ale díky dobrým vztahům mezi závodníky, jsem dostala druhou šanci a probojovala se až do samotného finále. Díky tomu si tedy odnáším krásné 3. místo.

Druhá kategorie race probíhala už tedy ve slabším větru a proto výběr draka byl velice obtížný. Dvě kola, 5 bojek. Rozmezí časů bylo mezi 5 – 13 minuty. Z této kategorii si teda vydřeně odnáším 5. místo s časem 7 minut. Závod byl pro mě ohromnou zkušeností a nemůžu se dočkat nějaké další události.

Bejkroll!!🤘🏼

Text: Domča

Závody a soustředění v Egyptě - Domča 1

FLYMAAX BOOM V2

Ultrarace „žiletka“. Jedno z nejvýkonnějších křídel na světě. Jedenáctkrát vítěz šampionátu v hydrofoilingu a nejúspěšnější drak v této kategorii. Drak schválený IKA pro olympijské hry 2024.