Tarifa – kitesurfing trip

Na podzimní kitesurfing TRIP s KITEFORCE jsme vyrazili na Tarifu – do světové mekky kitesurfingu. Mimo skvělou atmosféru a celkové zajištění akce jak po stránce logistické, tak materiální se budeme věnovat v článku několika bodům, o které nám běží především. Je to počasí, vítr, voda, jednotlivé lokace a celkový dojem.

Tarifa - kitesurfing trip 1

Tarifa - kitesurfing trip 2

V neděli jsme byli vyzvednuti na letišti v Malaze, KITEFORCE busíkem, který nás přes více jak 20 kruhových objezdů dovezl po dvou hodinách do Tarify, kde jsme měli zajištěn prostorný a dobře vybavený apartmán s velkou terasou v centru města a kousíček od pláže. KITEFORCE busem jsme se také pohybovali hromadně po jednotlivých „spotech“ v okolí Tarify.

Tarifa - kitesurfing trip 3

Tarifa - kitesurfing trip 4

Tarifa - kitesurfing trip 5

KITESURFING V OKOLÍ TARIFY

Míst kde lze provozovat kitesurfing je v okolí Tarify do hodiny cesty hned několik a každé z nich nabízí jiné podmínky. Rozdíly jsou zejména co do síly větru, orientace na vítr, poryvovosti větru, výškou vln, prostorem na pláži, ale i např. teplotou větru. Za týdenní soustředění jsme jich měli možnost navštívit hned několik. Na Tarifě jsou 2 základní směry větru: Levante a Poniente. Levante vane z východu na západ (od Gibraltaru a stéká z hor nad Tarifou), je zde mnohem častější, silnější a celkově bouřlivější než Poniente. Mnohdy se zdá, že Levante je offshore vítr, ale na plážích (lokacích) Valdevaqueros, Bolonia, nebo Los Canos de Meca se jedná o sideshore a na Palmones nebo Getares dokonce onshore. V Palmones a Getares bývá obvykle o dost studenější vítr (Levante) než na spotech u Atlantiku. Když fouká Poniente jedná se o onshore na celé délce pláže Costa de la Luz, což je dlouhá pláž od Tarify na sever. Poniente bývá méně poryvové a o dost slabší než Levante.

Tarifa - kitesurfing trip 6

Tarifa - kitesurfing trip 7

Tarifa - kitesurfing trip 8

Teploty vzduchu a celkově počasí je na začátku listopadu velmi příznivé. Ve stínu kolem 25°C, voda na short, případně na neoprenové triko, ale snese se samozřejmě i dlouhý neopren. Voda nádherná, průzračná a slaná. Celý týden jsme měli až na jeden deštivý den sluníčko (rozuměj azuro) a ze sedmi dnů soustředka se jezdilo dnů šest a ani nezbývala večer energie na nějaké dovádění. Draky jsme využili od velikosti 7qm po 17qm a nejčastěji jsme využívali velikost 9qm.

Tarifa - kitesurfing trip 9

Tarifa - kitesurfing trip 10

Tarifa - kitesurfing trip 11

Jeden den nefoukalo, a tak jsme jeli na výlet na Gibraltar, který byl až na dlouhé čekání na hranici se Španělskem parádním zážitkem. Co se týká samotné Tarify, tak je znát, že jsme zde byli mimo sezónu. Městečko rozhodně nezeje prázdnotou, ale je vidět, že je celkově připraveno na mnohem živější ruch (v sezóně), než tomu bylo nyní. Pláže prakticky prázdné, do té doby než začne foukat, restaurace některé již zavřené, ale mnoho také otevřených a nabízejících španělské Tapaz, které doporučujeme vyzkoušet. Ulice města jsou v tomto období příjemně rušné. Náš výlet končil v neděli, odvozem ve večerních hodinách zpátky do Malagy, kde nám letělo letadlo do Prahy.

Celou fotogalerii najdete u nás na FB: ZDE

Tarifa - kitesurfing trip 12

AEROS BerCut je vynikající speedflying a speedriding křídlo, určené pro všechny výkonnostní kategorie, včetně začátečníků a mírně pokročilých pilotů. Pokud chceš začít létat, AEROS BerCut je ideální volba.

Tarifa - kitesurfing trip 13